
Борсовите цени на газа в Европа се повишават с 8,6 процента в петък
- Нефт и природен газ
- Текст:

Борсовите цени на газа в Европа в петък сутринта растат със 7,4%, доближавайки 400 долара за хиляда кубически метра, след съобщения за стачка в заводите на американската петролна и газова компания Chevron в Австралия, сочат данни от лондонската борса ICE .
По-рано Ройтерс съобщи, че заводите за LNG Gorgon и Wheatstone на Chevron в Австралия може да бъдат спрени за кратко от 7 септември поради частични седемдневни стачки. В същото време от 14 септември работниците на тези предприятия могат да започнат пълна двуседмична стачка, се казва в съобщение на профсъюза Offshore Alliance. Това може да увеличи конкуренцията за втечнен природен газ между Азия и Европа и да причини допълнителни колебания в борсовите цени на европейския пазар.
Октомврийските (най-близки) фючърси на индекса TTF откриха търговия при $393,6 (+8,6%) за хиляда кубични метра. Сутринта цената им беше $389,4 (+7,4%). Динамиката на котировките се основава на цената от предишния търговски ден - 362,4 долара за хиляда кубически метра.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Как се движат пазарите днес

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ
