За първи път от Студената война в НАТО съгласуваха план в случай на руска атака
- Политики
- Текст:
За първи път от края на Студената война НАТО се споразумя за планове за отговор на хипотетична руска атака, преодолявайки блокирането на тези планове от Турция, съобщава Ройтерс, цитирайки трима дипломати
„Съюзниците от НАТО постигнаха споразумение в понеделник относно регионалните планове, очертаващи как Алиансът може да отговори на руска атака... възобновяването на плановете подчертава важна промяна, тъй като това е първият път, когато НАТО подготвя такива планове от края на Студената война“, се казва в съобщението на агенцията.
По-рано беше съобщено, че на срещата на върха във Вилнюс на 11-12 юли членовете на НАТО планират да одобрят нови планове за военно присъствие близо до руските граници, засилвайки нивото на координация между военните ведомства на страните-членки и колективното командване на съюз, както и повишаване на бойната готовност на частите на организацията в случай на евентуална конфронтация с Русия.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Иран осъди американските удари като „грубо нарушение“ на примирието
Главният изпълнителен директор на OpenAI оцени влиянието на ИИ върху пазара на труда
Хоспитализираха премиера на Израел Бенямин Нетаняху заради проблеми със зъбите
Ferrari представи първия си електрически автомобил
Нидерландия се сблъска с рекордно поскъпване на кафето
Цените на газа в Европа растат
Ударите на САЩ по Южен Иран отново насочиха нагоре цените на петрола
САЩ отново удариха Иран
Забрана за необоснованото повишаване на цените ще подкрепи потребителите и бизнеса
КЕШ клуб
300
3 000
30 000