
Почина Силвио Берлускони (обновена)
- Свят
- Текст:

Берлускони почина в болницата Сан Рафаеле в Милано, където беше хоспитализиран на 9 юни, само три седмици след като беше изписан от болницата.
В началото на април, след като беше хоспитализиран с пневмония, политикът беше диагностициран с хронична миеломоноцитна левкемия. Във връзка със заболяването е преминал курс на химиотерапия. Берлускони прекара 45 дни в миланска клиника и беше изписан от нея на 19 май.
Силвио Берлускони застава начело на италианското правителство рекордните за страната четири пъти - през 1994, 2001, 2005 и 2008 г.
През 2011 г. подаде оставка заради скандали и съдебни преследвания.
През 2019 г. политикът беше избран в Европейския парламент от Италия.
През септември 2022 г. Берлускони спечели изборите за Сенат от избирателния район Монца.
Бившият министър-председател на Италия и милиардер Силвио Берлускони ще бъде погребан с държавни почести в Mиланска катедрала тази сряда, предадоха църковните власти в Милано, цитирани от италианската новинарска агенция АНСА. Очаква се на погребението да присъства италианският президент Серджо Матарела.
Според източници тленните останки на Берлускони ще бъдат пренесени днес в личната му резиденция – вилата „Сан Мартино“, близо до град Аркоре, недалеч от Милано, предаде БТА. Утре те ще бъдат положени за поклонение в централата на медийната империя „Медиасет“, чийто основател е Берлускони, в Колоньо Монцезе.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:


Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
