
Mercedes се отказа да напуска Китай, дори ако страната нападне Тайван
- Автомобили
- Текст:

Mercedes-Benz заяви, че няма да напусне китайския пазар дори в случай на военна инвазия в Тайван, съобщава Bild.
Ръководителят на автомобилния концерн Ола Калениус даде интервю за германския вестник Bild, подчертавайки значението и важността на китайския пазар за германската автомобилна индустрия.
Калениус призна, че напускането на Китай "би било немислимо за почти цялата германска промишленост". В същото време журналисти му напомниха, че Mercedes-Benz е напуснал Русия, но ръководителят на компанията отбелязва, че подобен сценарий за Китай не се разглежда.
Топ мениджърът изрази мнение, че основните играчи в световната икономика - Европа, САЩ и Китай, трябва да си сътрудничат, а не да се конкурират помежду си.
Калениус също така отговори и на въпрос за възможно изоставане на германската автомобилна индустрия в сегмента на електрическите автомобили. Той подчерта, че на китайския пазар на електрически автомобили преобладават евтини автомобили и сити-кари, а над 90% от продажбите се падат на на електрическите автомобили с цена под 44 000 долара.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Тръмп си намери оправдание да отлага очакваните санкции срещу Русия (обзор)

OpenAI изиска чатовете на майката на децата на Мъск и негови приближени лица

Аптеките в Германия се сблъскват с липса на медикаменти

Япония е рекордьор по столетници

Анонимна класация ще отличи „най-тъпото” използване на изкуствен интелект

Русия и Беларус подновиха военните учения „Запад“

Светът реагира на руското нахлуване с дронове над Полша

Албания първа в света назначи изкуствен интелект за министър
