
Петролът поевтинява заради данните за ръст на запасите
- Нефт и природен газ
- Текст:

Световните цени на петрола падат в сряда сутринта, сочат данни от търговията. Инвеститорите обръщат внимание на данните на Американския петролен институт (API) за седмичните запаси в САЩ.
Днес цената на майските фючърси за суровия петрол Brent се понижава с 0,41% до 75,01 долара за барел, майските фючърси за WTI се понижават с 0,46% до 69,35 долара.
В сряда вечерта API даде своята оценка за динамиката на търговските акции в САЩ през последната седмица. Така за седмицата до 17 март показателят се повиши с 3,3 милиона барела, въпреки че се очакваше намаление с 1,5 милиона.
Официална статистика ще бъде публикувана от Министерството на енергетиката на страната в сряда вечерта. Анализаторите прогнозират спад на запасите от 1,6 милиона барела.
Котировките в същото време се стабилизират след двудневен ръст.
„Ралито на цените на петрола взе пауза преди съобщението на FOMC" (Федерален комитет за отворения пазар), заяви пазарният стратег на Saxo Capital Markets Чару Чанана пред Bloomberg.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Цунами по руското тихоокеанско крайбрежие повреди руска база за ядрени подводници

Камбоджа иска да номинира Тръмп за Нобелова награда за мир

САЩ ще трябва да предадат на Испания най-големия телескоп на бъдещето

В Русия за седмица се срутиха четири сгради

Безработицата в еврозоната остава на рекордно ниско ниво

Ежедневно вдишваме над 70 000 частици микропластмаса

Авангардно лечение върна зрението на мъж с генетично прогресивно ослепяване

Тръмп обяви въвеждането на 25% мито на вноса спрямо Индия
