
В Пентагона са инсталирали приложения за запознанства и игри на правителствени телефони
- Институции
- Текст:

Правителството на САЩ публикува доклад, в който се казва, че служители на Пентагона са инсталирали на служебните си смартфони приложения за запознанства, игри и вероятно TikTok. А това представлява потенциална заплаха за националната сигурност, съобщава PCMag.
Авторите на доклада установяват, че подразделения на въоръжените сили на САЩ позволяват на персонала да инсталира несанкциониран софтуер от публично достъпни магазини за приложения. Такива програми могат да събират лични данни от смартфоните без знанието на потребителя. По този начин би могла да бъде разкрита, например, конфиденциална информация за местоположението на служителите.
Докладът не посочва конкретните имена на приложения, които са били инсталирани на правителствените устройства. Обаче в него се казва, че служителите на Пентагона са били хванати да използват приложения за стрийминг на видео, за фентъзи-футбол,за запознанства и за "създаване на кратки видеоклипове".
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Цените на петрола скочиха

Британският премиер направи изявление относно изпращането на войски в Украйна

Създадоха първия в историята музикален албум на основата на записи от сеизмични вълни

Израел продължава ударите срещу Иран

Категоризираните апартаменти, стаи и къщи за гости са вписани в туристическия регистър

Второ военно огнище в Близкия изток (обзор)

Air India направи изявление относно броя на загиналите при самолетната катастрофа

Акциите на Boeing поевтиняха с 8% след самолетната катастрофа в Индия
