
Германия смята да започне собствено разследване на аварията по "Северен поток"
- Свят
- Текст:

Ако подозрението за умишлено повреждане на руските газопроводи "Северен поток" и "Северен поток - 2" се потвърди, властите на ФРГ могат да започнат собствено разследване на случилото се, заяви министърът на правосъдието и защита правата на потребителите на ФРГ Марко Бушман.
"Възможно е в този случай да е извършено престъпление, по което федералният прокурор би могъл да започне наказателно преследване от свое име", заяви Бушман в интервю за изданието Bild am Sonntag.
По думите на министъра, официално разследване ще бъде започнато в случай на потвърждение на подозренията за умишлено повреждане на газопроводите.
По-рано министърът на вътрешните работи на Германия Нанси Фрейзър заяви за плановете за създаване от Германия, Дания и Швеция на съвместна следствена група за разследване на терористичните атаки на "Северните потоци".
В миналия понеделник терористични атаки бяха извършени едновременно на два руски експортни газопровода за Европа. Германия, Дания и Швеция не изключват целенасочена диверсия. Руската страна официално поиска информация от Дания за произшествието по "Северен поток", веднага след като стана известно за случилото се.
Операторът на "Северен поток" Nord Stream AG съобщи, че извънредните ситуации по газопроводите са безпрецедентни и сроковете за ремонт не могат да бъдат определени.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Русия избягва санкциите чрез бартерни сделки

Тръмп си намери оправдание да отлага очакваните санкции срещу Русия (обзор)

OpenAI изиска чатовете на майката на децата на Мъск и негови приближени лица

Аптеките в Германия се сблъскват с липса на медикаменти

Япония е рекордьор по столетници

Анонимна класация ще отличи „най-тъпото” използване на изкуствен интелект

Русия и Беларус подновиха военните учения „Запад“

Светът реагира на руското нахлуване с дронове над Полша
