
Борел призова европейците да потърпят, докато санкциите срещу Русия дадат резултат
- ЕС
- Текст:

В своя блог на уебсайта на външнополитическото ведомство на ЕС обаче той отбеляза също, че ще трябва време, докато ограничителните мерки доведат до „желания резултат“.
„Санкциите изискват стратегическо търпение, тъй като може да отнеме много време, за да се постигне желаният ефект. Сега, докато конфликтът продължава и цената на енергията се покачва, хората в Европа и другаде се чудят дали тези санкции работят и/или страничните ефекти са твърде големи. Без да подценяваме различните проблеми, които могат да възникнат, включително опитите за заобикалянето им, санкциите остават важен инструмент за политически действия“, пише Борел.
От гледна точка на шефа на европейската дипломация, ЕС не може да позволи на Русия да вземе надмощие в конфронтацията с Украйна, но и не иска да влиза в пряк конфликт с руската страна, поради което използва санкции като отговор.
„Ние не искаме да воюваме с Русия, икономическите санкции и подкрепата за Украйна са в основата на този отговор. И нашите санкции започват да имат ефект и той ще бъде още по-силен през следващите месеци“, заключи Борел.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:


ЕС ще купува от САЩ сгъстен природен газ, петрол и продукти за атомната енергетика

В Италия потвърдиха ареста на украинец, свързан с взривовете на „Северните потоци"

Австралийските пощи прекратиха изпращането на пратки за САЩ

Обвиняват TikTok и Instagram за съдържание, свързано със самоубийства на тийнейджъри

Медии разкриха новия план на Тръмп за конфликта в Украйна

Европейският съюз възнамерява да отмени митата върху всички промишлени стоки от САЩ

Отговорът на Путин
