
Реките в целия свят са замърсени с лекарства
- Екология
- Текст:

Потенциално токсични нива на фармацевтично замърсяване са открити в една четвърт от реките в света, установи проучване на Националната академия на науките (PNAS), съобщи Sky News на 15 февруари.
Изследователи от цял свят са изследвали повече от 1000 населени пункота на 258 реки, включително Темза в Лондон и други водни пътища на Обединеното кралство.
Проучването включва също река Амазонка в Бразилия, заедно с реки в големите градове като Делхи, Ню Йорк и Гуанджоу.
Анализ на Йоркския университет е установил фармацевтично замърсяване на реките на всеки континент с никотин и неговия метаболит котинин, кофеин и парацетамол, са открити навсякъде, включително Антарктида.
В реките на всеки континент са открити различни химикали, като бета-блокери, антибиотици, антидепресанти, сънотворни и антихистамини.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Румънски граничари задържаха украинска двойка с 1,4 милиона долара

Противоречиви сигнали от правителството на Иран

Турция ще увеличи таксите за транзит на кораби през проливите с 15% от 1 юли

Цените на петрола скочиха

Британският премиер направи изявление относно изпращането на войски в Украйна

Създадоха първия в историята музикален албум на основата на записи от сеизмични вълни

Израел продължава ударите срещу Иран

Категоризираните апартаменти, стаи и къщи за гости са вписани в туристическия регистър
